Tulevasta Office 2016:sta julkinen kokeiluversio

Kirjoittaja Matti Robinson,

Tulevasta Office 2016:sta julkinen kokeiluversio
Microsoft on tänään kertonut Ignite-konferenssissa Chicagossa tuoneensa Office 2016 Public Preview -version saataville. Maaliskuussa uudesta Officesta julkaistiin kehittäjille suunnattu esiversio, mutta nyt seuraava askel on ollut julkaista kokeiluversio kaikille.

Kaikki halukkaat pääsevät siis kokeilemaan uutta Office 2016 -ohjelmistoa ennen syksyn virallista julkaisua. Samalla kokeilijat auttavat Microsoftia kehittämään erityisesti kokeilussa olevaa työpöytäsovellusta. Microsoft kertookin, että vaikka viimeaikoina kehitys on noteerattu muilla alustoilla (ml. Android ja iOS), niin työpöytäkäyttö Windowsilla on edelleen kaiken keskipisteessä.

Microsoftin mukaan viimeisimpiin uudistuksiin lukeutuvat mm. parempi pilvitallennusintegrointi, reaaliaikainen dokumenttien jakaminen sekä älykkäät ominaisuudet, kuten Tell Me -haku ja Clutter-sähköpostisuodatin.

Hardware.fi päivän diilit sähköpostiisi!

Tilaa ilmainen uutiskirjeemme ja saat aina tiedon, kun löydämme jonkin huikean tarjouksen nettiä selatessamme:

Kommentoi uutista

Uusimmat viestit keskustelualueillamme

Keskustelu Viestejä Keskustelualue
Tekoäly - Yleistä keskustelua tekoälystä 92 Vapaata keskustelua
Biisiketju 5821 Vapaata keskustelua
Yleistä keskustelua asian vierestä 188 Vapaata keskustelua
kone sammuilee heti käynnistämisen jälkeen 145 Windows -ongelmat
Puhelimen Redmi Note 9T ja Wifi yhteys 24 Android -keskustelu
Philips BDP2510B/12 blu-ray päivitys 2 Blu-ray -keskustelu
Windows 10 - Keskustelu 1288 Windows -ongelmat
Androidin jumit ja F Secure 9 Android -keskustelu
Ukraina keskustelu - Venäjän hyökkäys Ukrainaan 267 Vapaata keskustelua
Perseilyketju. 2330 Vapaata keskustelua
Näytä lisää viestejä