Android for Skypeen uudet emojit ja muita uusia ominaisuuksia

Kirjoittaja Matti Robinson, | Kommentteja (1)

Android for Skypeen uudet emojit ja muita uusia ominaisuuksia
Skypen Android-versio on laahannut hieman muiden mobiilialustojen sekä työpöytäsovellusten perässä ominaisuuksien suhteen, mutta nyt eroa on kurottu kasaan versiossa 5.3.

Uudessa versiossa Android-sovellus saa odotetun puhekuplanäkymän sekä tuen suuremmille, animoiduille emoji-kuville. Toistaiseksi ominaisuus ei ole käytössä, mutta se otetaan käyttöön "tulevien viikkojen aikana". Myös avatar-kuvien tuki on parantunut joukkuviestien yhteydessä.

Parannetun ulkoasun lisäksi uudessa versiossa on parannettu myös käytettävyyttä. Nyt keskustelu ei rullaa automaattisesti uusimpaan viestiin, joten aktiivisessa keskustelussa viestit saa luettua helpommin aikajärjestyksessä.

Uusi versio tukee myös puhe tekstiksi -ominaisuutta, jos laite on kytketty Android Auto -käyttöliittymään.

Hardware.fi päivän diilit sähköpostiisi!

Tilaa ilmainen uutiskirjeemme ja saat aina tiedon, kun löydämme jonkin huikean tarjouksen nettiä selatessamme:

1 kommentti

Uolevik
Uolevik
Pitäisiköhän olla Skype for Android?

Kommentoi uutista

Uusimmat viestit keskustelualueillamme

Keskustelu Viestejä Keskustelualue
Ukraina keskustelu - Venäjän hyökkäys Ukrainaan 103 Vapaata keskustelua
Ulkoinen kovalevy 9 Tulostimet, näppäimistöt ja muut oheislaitteet
Matkalippu puhelimeen 7 Android -keskustelu
Biisiketju 5462 Vapaata keskustelua
Pelejä ilmaiseksi 185 PC:n pelit
IPS näytön burn in image 1 Tietokoneen näytöt
Windows 11 - Keskustelu 229 Windows -ongelmat
kokoonpano amd ryzen 3700x ympärille 2 Uutta tietokonetta ostamassa
NZXT H1 2022, ikkunallinen Mini-ITX 1 Myydään
Maksullinen Microsoft Officen Outlook 7 Windows -ongelmat
Näytä lisää viestejä