Steam lisäsi pelialustaansa musiikkisoittimen

Kirjoittaja Matti Robinson,

Steam lisäsi pelialustaansa musiikkisoittimen
Valve on julkaissut sarjan päivityksiä Steam-pelialustalleen, joilla se on tuonut muun muassa päivittyneen ulkoasun ja nyt myös odotetun musiikkisoittimen. Steamin musiikkisoitin on ollut kehityksessä pitkään ja hiljattain käytössä jo beta-testaajilla. Nyt soittimen käyttöön pääsevät kaikki Steam-käyttäjät.

Ominaisuus tekee kaikessa yksinkertaisuudessaan juuri sen mitä voi kuvitella: se toistaa musiikkia. Steam etsii MP3-muotoista musiikkia kiintolevyiltäsi tai haluamastasi hakemistosta ja toistaa sitä. Kenties tärkein ominaisuus on kuitenkin Steam Overlay -käyttöliittymästä ilman, että tarvitsee sulkea peliä tai laittaa sitä taustalle.

Musiikkia voi kuunnella myös pelien soundtrackeiltä, mikäli pelit ovat asennettuna. Steam tarjoaakin nyt Half-Life- ja Portal-pelejä 75 prosentin alennuksella ja samoille peleille saa ilmaiseksi soundtrackin.

Hardware.fi päivän diilit sähköpostiisi!

Tilaa ilmainen uutiskirjeemme ja saat aina tiedon, kun löydämme jonkin huikean tarjouksen nettiä selatessamme:

Kommentoi uutista

Uusimmat viestit keskustelualueillamme

Keskustelu Viestejä Keskustelualue
Biisiketju 5835 Vapaata keskustelua
ProCaster 65A900H 65" Ultra HD Android LED (2020) 2 Televisiot
Aluekoodi 4 2 Blu-ray -keskustelu
Gmail + Google + Youtube + Facebook 17 Vapaata keskustelua
Pelejä ilmaiseksi 218 PC:n pelit
Verkkokortin asennus kadotti yhden kovalevyn 6 PC:n rautaan liittyvä keskustelu
Videoketju 457 Vapaata keskustelua
Hp AKK27N4 läppäri ja akku ongelma.. 4 Kannettavat tietokoneet
Samsung smart TV ei anna hakea kanavia tai palauttaa tehdasasetuksia 3 Televisiot
uBlock Origin Lite & uBlock Origin 5 Vapaata keskustelua
Näytä lisää viestejä