Uusia näytönohjainten vertailutaulukkoja pelaajille

Kirjoittaja Matti Robinson,

Uusia näytönohjainten vertailutaulukkoja pelaajille
Lisäsimme tänään Tom's Hardwaren vertailutaulukkojen valikoimaa useilla uusilla näytönohjaimia koskevilla taulukoilla. Uudet "Näytönohjaimet pelaajille 2011"-taulukot auttavan nimensä mukaisesti PC-pelaajia valitsemaan itselleen sopivimman näytönohjaimen hyödyntäen Tom's Hardware -tiimin tekemien testien tuloksia.

Pelaajille suunnatut taulukot sisältävät sekä tavalliselle pelaajalle että vaativammalle hardcore-pelaajalle soveltuvat näytönojaimet ja testit. Grafiikkakorttien eroja voi tarkastella 20 eri sovelluksen tai käyttötarkoituksen perusteella. Mukana ovat omat vertailutaulukot muun muassa suositulle 3D Mark 11 -testiohjelmistolle, useille peleille, tehonkulutukselle, melutasolle ja lämmöntuotolle.

Uusien taulukoiden myötä Tom's Hardware Suomen valikoima laajenee ja mukana ovat nyt aiemmat ja uudet näytönohjaintestit, 3,5" kovalevyt, SSD-levyt sekä 2,5" kovalevyt. Lähitulevaisuudessa tulemme lisäämään vertailutaulukoihin myös muun muassa prosessoreita koskevat taulukot.

Hardware.fi päivän diilit sähköpostiisi!

Tilaa ilmainen uutiskirjeemme ja saat aina tiedon, kun löydämme jonkin huikean tarjouksen nettiä selatessamme:

Kommentoi uutista

Uusimmat viestit keskustelualueillamme

Keskustelu Viestejä Keskustelualue
kone sammuilee heti käynnistämisen jälkeen 141 Windows -ongelmat
Biisiketju 5816 Vapaata keskustelua
Yleistä keskustelua asian vierestä 187 Vapaata keskustelua
Puhelimen Redmi Note 9T ja Wifi yhteys 24 Android -keskustelu
Philips BDP2510B/12 blu-ray päivitys 2 Blu-ray -keskustelu
Windows 10 - Keskustelu 1288 Windows -ongelmat
Androidin jumit ja F Secure 9 Android -keskustelu
Tekoäly - Yleistä keskustelua tekoälystä 91 Vapaata keskustelua
Ukraina keskustelu - Venäjän hyökkäys Ukrainaan 267 Vapaata keskustelua
Perseilyketju. 2330 Vapaata keskustelua
Näytä lisää viestejä