Nvidian 3DTV Play -ohjelmisto nyt valmis

Kirjoittaja Manu Pitkänen,

Nvidian 3DTV Play -ohjelmisto nyt valmis
Nvidia ilmoitti saaneensa viime keväänä julkistetun 3DTV Play -ohjelmiston valmiiksi ja se on nyt saatavilla Nvidian verkkosivujen kautta 3D Visionin omistajille. Ohjelmisto mahdollistaa digitaalisen sisällön esittämisen 3D:tä tukevalla HDTV:llä.

Ohjelmiston ja sitä tukevan Nvidian näytönohjaimen avulla voi 3DHDTV:n kautta katsoa 3D-elokuvia ja -valokuvia. Lisäksi ohjelmisto osaa muuntaa noin 475 tavallista peliä 3D-muotoon (streoskooppinen). Nvidia mainitsee tuettujen pelien listalta esimerkkinä Call of Duty: Black Opsin.

3DTV Play on saatavilla ilmaiseksi 3D Visionin omistajille. Ohjelmistoa aletaan tarjoamaan myös tietokoneiden myyntipakkausten kylkiäisenä. Muiden muassa Dellin XPS-tietokoneista sekä ASRockin ja Zotacin HTPC-malleista tulee löytymään 3DTV Play. Kolmas keino on ostaa ohjelmisto, joka tulee Nvidian verkkokauppaan marraskuun aikana.

Hardware.fi päivän diilit sähköpostiisi!

Tilaa ilmainen uutiskirjeemme ja saat aina tiedon, kun löydämme jonkin huikean tarjouksen nettiä selatessamme:

Kommentoi uutista

Uusimmat viestit keskustelualueillamme

Keskustelu Viestejä Keskustelualue
Yleistä keskustelua asian vierestä 540 Vapaata keskustelua
ongelmia mobiilinetissä 12 Laajakaistaliittymät
Biisiketju 6041 Vapaata keskustelua
Videoketju 475 Vapaata keskustelua
Lenovo M9, onko romua? 14 Android -keskustelu
Radeon ajuri ongelma 16 Näytönohjaimet - Apua, kokemuksia ja vinkkejä
ongelmia microsoft tilillä 1 Windows -ongelmat
Mökkilaajakaistan nopeus putosi 9 Laajakaistaliittymät
Perseilyketju. 2365 Vapaata keskustelua
Ukraina keskustelu - Venäjän hyökkäys Ukrainaan 396 Vapaata keskustelua
Näytä lisää viestejä